| Frequency Range | 25-2500MHz 25-3600MHz 25-6000MHz |
|---|---|
| Jamming Source | Digital Signal Source Synthesize Technology |
| Channel Frequency Number | 15Bands, Max: 20Bands |
| Adjust Frequency And Output Watt | Remote Control |
| Built In Battery | 35AH/24-28VDC |
| Product Name | 5 Band Audio Jammer Mobile Phone Signal Blocker UHF Jamming Device |
|---|---|
| Isolated Range | 1-15 Meters |
| Size | 245(L)×85(W)×30(H) |
| Weight | 1500 G |
| Packaging Details | Carton with Netural Packing |
| Jamming Range | Up To 20M (Still Depends On Local Signal Length) |
|---|---|
| Antennas Details | High-tech Rubber (8 Units) |
| Total Output Power | 4W |
| Battery Working Time | More Than 2 Hours |
| Charger Time | Around 10 Hours |
| With DIP Switch | Yes |
|---|---|
| With Car Charger | Yes |
| Built-in Battery | Yes |
| Antennas | Yes |
| Blocking | All Cell Phone Signals, LOJACK GPS, Wi-Fi, RF Signals |
| Jamming Range | Radius 1-10 M |
|---|---|
| Battery Life | 2-3 Hours Of Continuous Use |
| Power Input | AC110V-240V |
| Power Output | DC9V 1000mAh |
| Power Source | Wall Plug, Car Adapter, Or Built-in Battery (7.2V 3000mAh) |
| Jamming Range | Up To 20m |
|---|---|
| Total Output Power | 3W |
| Antenna | External Omni-directional Antennas All The TX Frequency Covered Down Link Only |
| AC Adapter | (AC100-240V-DC12V),4000mA/Hbattery |
| Power Supply | 50 To 60Hz, 100 To 240V |
| Jamming Range | Up To 40m |
|---|---|
| GPS Signals | GPS L1,L2,L3,L4,L5 |
| Total Output Power | 7W |
| Power Supply | 50 To 60Hz, 100 To 240V AC |
| AC Adapter | AC100-240V-DC12V |
| Jamming Type | GPS L1 L2 L5 |
|---|---|
| Working Distance | 2-15m |
| Power Supply | AC110-240V /DC12V |
| Total Output Power | Up To 2Watt |
| Color | Skyblue |
| Jamming Type | CDMA/GSM, DCS/PCS, 3G, 4G, WiFi, GPS, Lojack, UHF, VHF |
|---|---|
| Working Distance | 2-40 M(@-75dBm ) |
| Output Power | 28.5W |
| Power Supply | 50 To 60Hz, 100 To 240V AC |
| Dimension | 330x 238 X 60mm |
| Isolating Signal Bandwidth | CDMA:851-894 MHz GSM: 925-960 MHz DCS:1805-1880 MHz PCS: 1920-1990 MHz 3G: 2110-2170 MHz |
|---|---|
| Coverage Area | Up To 5m |
| Total Output Power | 0.5W |
| Typical Battery Life | Typical Battery Life: 120 Minutes |
| Average Output Power | 10 DBm |